ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Duszniki Zdrój powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Zieleniec dzielnica Dusznik i ośrodek narciarski - ośrodek narciarski w Zienieńcu dzielnicy Dusznik

Zieleniec dzielnica Dusznik i ośrodek narciarski [1071]

Zaszalej w Zieleńcu!

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych dzielnic Dusznik Zdroju jest Zieleniec. W Zieleniec dzielnica Dusznik i oœśrodek narciarski mieœści się bowiem oœśrodek sportów zimowych.

Niegdyśœ Zieleniec był niezależną wsią. Wyróżniało ją położenie – najwyższe w Sudetach. Inna cechą śœwiadcząca o oryginalnośœci Zieleńca jest specyficzny mikroklimat, porównywalny do alpejskiego. Jest to jedyne miejsce w całym kraju posiadający tę wyjątkową cechę. Mikroklimat ten oddziałuje na organizm człowieka w ten sposób, że wzmaga produkcję czerwonych krwinek. Przyczynia się to do poprawy samopoczucia już w kilka dni po przyjeŸdzie do tego niezwykłego miejsca. W centrum Zieleńca stoi zabytek – koœciół pod wezwaniem śœwiętej Anny. Jego obecna postać, czyli murowany budynek, powstała na samym początku ubiegłego stulecia.

Ale tym, z czego Zieleniec dzielnica Dusznik i oœśrodek narciarski słynie najbardziej jest bogactwo wyciągów narciarskich,– obecnie działa ich około trzydziestu. Na niektórych z nich szusować można nawet po zapadnięciu zmroku. Odpowiednią dla siebie trasę znajdą tu zarówno początkujący, jak i wprawieni narciarze. Ze względu na specyficzny klimat oraz odpowiednie ukształtowanie terenu, długośœć sezonu narciarskiego wynosi tu około 150 dni.  Ośœrodek, letnią porą, stanowi doskonałą bazę wypadową do wędrówek po Górach Bystrzyckich oraz Orlickich. W górach tych znajdują się odpowiednio schroniska: PTTK Orlica oraz schronisko młodzieżowe PTSM. W okolicach można dotrzeć do dwóch przejœć granicznych do Czech. Pierwsze z nich znajduje się w pobliżu schroniska o nazwie Zieleniec-Masarykova Chata, natomiast drugie nieopodal Koziej Hali Duszniki Zdrój. Będąc w okolicy można więc odwiedzić naszych południowych sąsiadów.

Zieleniec dzielnica Dusznik i ośœrodek narciarski to miejsce odpowiednie przede wszystkim dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas. Dobrze poczują się tu zarówno osoby, które stawiają swoje pierwsze kroki na nartach czy na desce, jak i ci, którzy na stoku czują się już jak ryba w wodzie.

Zobacz równieżJeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 18 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,062 sek.