ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główn± Duszniki Zdrój powrót na stronę główn±

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


ZnajdĽ na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Imprezy Duszniki Zdrój - Imprezy w Dusznikach Zdrój

Imprezy Duszniki Zdrój [1346]

Dzieje się w Dusznikach Zdroju...

Duszniki Zdrój, poza licznymi obiektami wartymi zwiedzenia, mog± poszczycić się różnego rodzaju imprezami, często organizowanymi cyklicznie. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich. Warto zapoznać się z tym mini przegl±dem, by być może wybrać termin wyjazdu pokrywaj±cy się z interesuj±cymi nas wydarzeniami w mieście b±dĽź w okolicach.

W mieszcz±cym się w mieś¶cie Muzeum Papiernictwa odbywa się aktualnie wystawa „Laboratorium papieru”. Można z niej dowiedzieć się między innymi ciekawostek na temat klasyfikacji papieru, jego budowy, historii czy zastosowania. Ekspozycja ma charakter interaktywny, co oznacza, że nie jest to zwyczajna wystawa „bez dotykania”, a wręcz przeciwnie – zwiedzaj±cy przy pomocy udostępnionej aparatury będzie mógł samodzielnie przekonać się o zadziwiaj±cych właś¶ciwoś¶ciach tego tylko na pozór zwykłego materiału.

Jeśli chodzi o największ± imprezy Duszniki Zdrój, to jest ni± z pewnoś¶ci± Międzynarodowy Festiwal Chopinowski. W tym roku odbyła się już 69. edycja. Regularnie, festiwal odbywa się w Dworku Chopina w Dusznikach Zdroju. Jest to najstarszy, odbywajšcy się bez przerw festiwal pianistyczny na świecie. Jednocześnie jest on najstarszym krajowym festiwalem muzycznym. Co roku do miasta zjeżdżaj± ś¶wiatowej klasy muzycy, a także wielbiciele muzyki kompozytora. Festiwal takiej rangi jest więc niew±tpliw± atrakcj± i przyci±ga w te rejony wielu melomanów. Poza tym wydarzeniem Dworek Chopina jest miejscem wielu koncertów, spośród których wielu znajdzie repertuar dostosowany do swoich preferencji muzycznych.

Ale imprezy Duszniki Zdrój to nie tylko muzyczne wydarzenia. Często odbywaj± się tu też imprezy sportowe. Za przykład niech posłuż± Puchar Polski w biathlonie, zjazdy narciarskie, imprezy biegowe, lekkoatletyczne, czy nawet zawody wrotkarskie.

Jak się okazuje, imprezy Duszniki Zdrój maj± naprawdę wiele do zaoferowania. Spośród szerokiego wachlarza wydarzeń różnego typu, każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Widać, że w tym regionie naprawdę dużo się dzieje i organizatorzy imprez dbaj±, by były one na wysokim poziomie.

Zobacz również    Je¶li chciałby¶ umie¶ćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

    ONLINE 18 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
    Strona wygenerowana w 0.044 sek.