ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główn± Duszniki Zdrój powrót na stronę główn±

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


ZnajdĽ na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Konkurs Chopinowski w Dusznikach Zdroju - Duszniki Zdrój konkurs Chopinowski

Konkurs Chopinowski w Dusznikach Zdroju [1123]

Muzyczna uczta w Dusznikach Zdroju

Konkurs Chopinowski w Dusznikach Zdroju ma kilkudziesięcioletniš tradycję. Jest on wyj±tkowy nie tylko ze względu na swoj± historię, ale także na renomę. Co roku ści±gaj± tu bowiem z całego ś¶wiata znakomici wykonawcy kompozycji Chopina. Dla wielu z nich jest to debiut przed nasz± publiczności±. Poza konkursem głównym, organizowane s± też kursy pianistyczne, gdzie młodzi adepci tej sztuki mog± doskonalić swoje umiejętno¶ści pod okiem prawdziwych mistrzów. Ucz± się oni interpretacji dzieł Chopina, a czuwaj± nad nimi pedagodzy z Polski jak i zza granicy.

Historia konkurs Chopinowski w Dusznikach Zdroju sięga roku 1946. Wtedy to wła¶śnie, w 120 lat po tym jak fryderyk Chopin koncertował w Dusznikach, zorganizowano po raz pierwszy festiwal. Od tamtego czasu muzyka mistrza nieprzerwanie, co roku rozbrzmiewa w murach dworku. Obecnie festiwal ma już międzynarodow± renomę i ś¶ci±gaj± tu melomani z całego ś¶wiata. Pokaz swoich umiejętności daj± tu najwybitniejsi interpretatorzy muzyki słynnego kompozytora, z czego większość stanowi± laureaci Konkursów Chopinowskich. Możliwoś¶ć wzięcia udziału w konkurs Chopinowski w Dusznikach Zdroju to dla nich nobilitacja. Wś¶ród uczestników można wymienić takie znakomitości ś¶wiata muzyki jak Barbara Hesse-Bukowska, Adam Harasiewicz, Paul Badura-Skoda, Garrick Ohlsson i wielu, wielu innych.

Do rozwoju kultury muzycznej ma przyczynić się tworzone właśnie w tym regionie Międzynarodowe Centrum Chopinowskie. Miejsce to ma stanowić forum dla spotkań wszystkich tych, którzy profesjonalnie zajmuj± się muzyk±.

Konkurs Chopinowski w Dusznikach Zdroju jest wydarzeniem wyj±tkowym dla ś¶wiata muzyki. Jeś¶li dodać do tego wspaniał± scenerię, jak± tworzy piękny Dworek Chopina, w którym to właś¶nie odbywa się festiwal, można otrzymać kompleksowo „oprawion±” ucztę zarówno dla ciała jak i ducha. Warto zatem skorzystać z okazji i wzi±ć udział w imprezach i koncertach, jakie towarzysz± temu wydarzeniu.

Zobacz równieżJe¶li chciałby¶ umie¶ćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 21 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.030 sek.