ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Duszniki Zdrój powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Zabytki Duszniki Zdrój - Duszniki Zdrój zabytki

Zabytki Duszniki Zdrój [2003]

Miasto pełne zabytków

Duszniki Zdrój, oprócz znanego uzdrowiska, posiadają wiele miejsc wartych zwiedzenia. Zabytki Duszniki Zdrój to przede wszystkim Muzeum Papiernictwa wraz z Dusznickim Młynem Papierniczym. Młyn jest jedynym obiektem tego typu, który zachował się do dziśœ w naszym kraju i jednym z nielicznych na całym œświecie.

Wspominając o zabytki Duszniki Zdrój nie można pominąć Dworku imienia Fryderyka Chopina. Mieœści się on w Parku Zdrojowym. Od początku XIX wieku było to miejsce spotkań towarzyskich. Dziœś często organizowane są tutaj koncerty zdrojowe, fortepianowe czy wystawiane są sztuki teatralne. Wspomniany Park Zdrojowy również należy do największych atrakcji miasta. Mieœści się w nim piękna, podœwietlana nocą fontanna, a także oryginalne, ogromne, rzeŸbione w drewnie szyszki i orzechy.

Zabytki Duszniki Zdrój to także Pijalnia Wód  Mineralnych powstała w pierwszej połowie XI wieku. Mineralne wody lecznicze, które Pijalnia ma w swojej ofercie to Zdrój Zimny, Jan Kazimierz, Pieniawa Chopina oraz Agata. Park Zdrojowy otwarty dla zwiedzających jest siedem dni w tygodniu.

Zabytkowy charakter ma też dusznicki Rynek. Jest w kształcie prostokąta, a jego nawierzchnia jest mocno pochyła. Atrakcją na Rynku jest Ratusz zawierający płaskorzeŸbę świętego Piotra – patrona miasta. Rynek otoczony jest też pięknymi zabytkowymi kamienicami. Jedna z nich pochodzi z XIV wieku i zamieszkiwał w niej sam król Jan Kazimierz. Warto też wspomnieć o uroczej ulicy Mickiewicza, wzdłuż której zamontowano ławki z wykutym herbem Dusznik, a w kostce brukowej zamontowano oœświetlenie nadające temu miejscu po zmroku wyjątkowego charakteru.

Zabytki Duszniki Zdrój to ponadto wiele innych miejsc. Ale pisanie o nich nie odda ich uroku – trzeba tam być i zobaczyć wszystko na własne oczy. Nie pozostaje zatem nic innego, jak wsiąśœć w samochód i obrać kurs na Duszniki Zdrój!

Zobacz równieżJeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 22 (2) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.034 sek.